Лицарі ордена Богдана Хмельницького

hmeln

mirgorodsky

 МАКСИМ МИРГОРОДСЬКИЙ

Заступник командира 79-ї окремої десантно-штурмової бригади ЗС України, підполковник

За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ, ІІ (2014) та І (2015) ступенів.

Народився 27 вересня 1979 р. Під час війни на сході України брав участь в протистояннях у Слов’янську, обороні Донецького аеропорту та боях за Дебальцеве та Савур-Могилу. У 2015 р. Максим Миргородський був нагороджений орденом Богдана Хмельницького I ступеня, ставши таким чином першим із учасників АТО повним лицарем цього ордена.

rozlach

РОЗЛАЧ ПАВЛО ІВАНОВИЧ

Командир 2 десантно-штурмового батальйону 95 окремої десантно–штурмової бригади ЗС України, майор

За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня (2015).

Народився 02 січня 1988 року. Під час війни на сході України брав участь в протистояннях у Слов’янську, с.Піски, обороні Донецького аеропорту та боях за м.Авдіївку, н.п.Новгородське, с.Верхньоторецьке. Брав безпосередню участь в звільненні міста Торецьк та його околиць. Неодноразово водив колони через тили противника.

kozel

КОЗЕЛ АНАТОЛІЙ АНАТОЛІЙОВИЧ

Заступник командира 2 десантно-штурмового батальйону з повітряно-десантної підготовки 95 окремої десантно–штурмової бригади ЗС України, майор

За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня (2015).

Народився 18 серпня 1979 року. Під час війни на сході України брав участь в протистояннях у Слов’янську, с.Піски, обороні Донецького аеропорту та боях за, н.п.Новгородське, с.Верхньоторецьке, неодноразово водив колони через тили противника.

bilous

 БІЛОУС СЕРГІЙ ВАСИЛЬОВИЧ

Командир 1 десантно-штурмового взводу 4 десантно-штурмової роти  2 десантно-штурмового батальйону 95 окремої десантно–штурмової бригади ЗС України, молодший лейтенант

За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня (2017).

Народився 27 квітня 1976 року. Під час війни на сході України брав участь в протистояннях у Слов’янську, с.Піски, в районі Донецького Аеропорту боях за м.Авдіївку, н.п.Новгородське. В ході оборонних боїв неподалік с. Новгородське був поранений.

zavodylin

ЗАВОДИЛІН ДМИТРО МИХАЙЛОВИЧ

Командир 6 десантно-штурмової роти  2 десантно-штурмового батальйону 95 окремої десантно–штурмової бригади ЗС України, старший лейтенант

За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня (2017).

Народився 17 лютого 1995 року. Під час війни на сході України брав участь в протистояннях н.п.Новгородське. та с.Верхньоторецьке .

gubarenko

ГУБАРЕНКО ІГОР СЕРГІЙОВИЧ

Заступник командира 2 десантно-штурмового батальйону 95 окремої десантно–штурмової бригади ЗС України, капітан

За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня (2017).

Народився 13 травня 1987 року. Під час війни на сході України брав участь в протистояннях у н.п.Новгородське,с.Верхньоторецьке.

burchak

АНДРІЙ БУРЧАК

Начальник штабу-перший заступник командира батальйону 13 окремого десантно-штурмового батальйону 95 окремої десантно – штурмової бригади ЗС України, капітан.

 За особисту мужність і героїзм, виявлені при виконанні військового, службового, громадянського обов’язку в умовах, пов’язаних з ризиком для життя, нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня (2014).

Народився 21 липня 1900 року.26 травня 2014 року під час проведення артилерійської розвідки було виявлено 120-мм самохідну гармату бойовиків, яка неодноразово здійснювала обстріл позицій батальйонної тактичної групи. Завдяки точності розрахунків по цілі, вмілим діям розрахунків під керівництвом офіцера вона була знищена вогнем батареї. 14 липня 2014 року завдяки точності та ретельності проведених розрахунків, якісному вивченню місцевості та моделюванню ймовірних загроз офіцером було знищено до десяти вогневих точок бойовиків та понад чотири десятки бойовиків.

Під час утримання важливого пункту — панівної висоти 167,6 (гора Карачун) — особисто проводив розрахунки сил та засобів, здійснював освітлення місцевості батальйонної тактичної групи та забезпечення бойових дій підрозділів бригади в темну пору доби.

29 липня 2014 року офіцер оперативно відреагував на зміни в обстановці та здійснив вогневе ураження противника, що дозволило взяти під контроль та утримувати стратегічно важливу точку «Маринівського коридору» курган Савур-Могилу, що позитивно вплинуло на хід операції з найменшими втратами особового складу та техніки.

gupaluk

ЮРІЙ ГУПАЛЮК

Заступник командира батальйону 13 окремого десантно-штурмового батальйону 95 окремої десантно – штурмової бригади ЗС України, капітан.

За бездоганне виконання військового обов’язку, особисту хоробрість,самовідданість і мужність, виявлені узахисті державних інтересів України нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня (2015).

Народився 16 квітня 1991 року. З квітня 2014 року бере активну участь в охороні та обороні територіальної цілісності та недоторканості України. Під час війни приймав участь у боях за Слов’янськ, участь у рейді, у боях за Ясинувату, 32 блок-пост,за шахту Бутівка, за Дебальцево. Під час оборонних дій на околицях Авдіївки отримав поранення. Указом Президента України №838/2014  Юрій Гупалюк нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня». Указом Президента України № 480/2015 від 20.08.2015 р. нагороджений медаллю «Захиснику ВІтчизни».

masnuk

ПЕТРО МАСНЮК

Заступник командира баталійону–начальник повітряно-десантної служби 13 окремого  десантно-штурмового батальйону 95 окремої десантно–штурмової бригади ЗС України, майор

За особливі заслуги в захисті  державного суверенітету, територіальної цілісності і зміцненні обороноздатності і безпеки України нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня (2015).

Народився 11 липня 1976 року. Під час війни на сході України брав участь в складі командира повітряно-такттичного десанту в Старобешево, в боях за Тельманово, обороні Донецького аеропорту та в боях  на шахті Бутівка і Дебальцеве. У 2015 р. Іван Іванов був нагороджений орденом Богдана Хмельницького IІІ ступеня.

sedorenko

ІВАН ФЕДОРЕНКО

Командир 3-ї десантно-штурмової роти 13 окремого  десантно-штурмового батальйону

95 окремої десантно–штурмової бригади ЗС України, старший лейтенант

За особисту мужність,сумлінне і бездоганне служіння Українському народові, зразкове виконання військового обов’язку нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня (2015).

Народився 27 червня 1991 року. Під час війни на сході України брав участь в протистояннях у Тельманово у 2014 році,на шахті Бутівка у 2015році. 4 грудня 2015 року Іван Федоренко був нагороджений орденом Богдана Хмельницького IІІ ступеня.

curenko

АНАТОЛІЙ ЦЮРЕНКО

Командир 13 окремого десантно-штурмового батальйону 95 окремої десантно – штурмової бригади ЗС України, капітан.

 За особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі, нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня (2015).

Народився 28 червня 1986 року. Брав активну участь в боях з перших днів протистояння на Сході.12 червня 2014року в бою із терористами отримав легке поранення.

14 серпня 2014 року за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, нагороджений орденом «За мужність» III ступеня.

23 квітня 2015 року за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня.

bordug

БОРДЮГ ОЛЕКСАНДР ВАСИЛЬОВИЧ

Заступник командира 1 десантно-штурмового батальйону 95 окремої десантно–штурмової бригади ЗС України, майор.

За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІ-ІІІ ступеня (2014-2015).

Народився 24 листопада 1985 року. Під час війни на сході України брав участь в протистояннях у Слов’янську, приймав участь в «Рейді», та боях за  Дебальцеве та оборону по близу Горлівки та Авдіївки

mahov

МАХОВ ОЛЕКСІЙ ВОЛОДИМИРОВИЧ

Командир 1 десантно-штурмового батальйону 95 окремої десантно–штурмової бригади ЗС України, підполковник.

За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня (2014).

Народився 31 липня 1980 року. Під час війни на сході України брав участь в протистояннях у Слов’янську, приймав участь в «Рейді», Савур-Могилі та боях за  Дебальцеве та оборону по близу Горлівки та Авдіївки

gonchar

ГОНЧАР ЄВГЕН ВІКТОРОВИЧ

Начальник штабу-Заступник командира 1 десантно-штурмового батальйону 95 окремої десантно–штурмової бригади ЗС України, капітан.

За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня (2014).

Народився 24 липня 1991 року. Під час війни на сході України брав участь в протистояннях у Слов’янську, обороні Донецького аеропорту ,приймав участь в «Рейді»

zaharec

ЗАХАРЕЦЬ ВАСИЛЬ ВАСИЛЬОВИЧ

Командир 1десантно –штурмової роти 1 десантно-штурмового батальйону 95 окремої десантно–штурмової бригади ЗС України,старший лейтенант.

За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня (2017).

Народився 18 жовтня 1994 року. Під час війни на сході

України брав участь в протистояннях поблизу Горлівки,  обороні Авдіївки

biloshickiy

БІЛОШИЦЬКИЙ СЕРГІЙ ВАСИЛЬВИЧ

Командир 2десантно –штурмової роти 1 десантно-штурмового батальйону 95 окремої десантно–штурмової бригади ЗС України, старший лейтенант.

За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня (2017).

Народився 27 листопада 1992 року. Під час війни на сході України брав участь в протистояннях поблизу Горлівки, обороні Авдіївки

smal

СМАЛЬ ОЛЕГ АНАТОЛІЄВИЧ

Командир роти вогневої підтримки 1 десантно-штурмового батальйону 95 окремої десантно–штурмової бригади ЗС України, старший лейтенант.

За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня (2016).

Народився 04 квітня 1994 року. Під час війни на сході України брав участь в протистояннях за Дебальцеве Горлівку, Авдіївку

ЯЦЕНКО МИХАЙЛО ІГОРОВИЧ

Заступник командира 1 десантно-штурмової роти  1десантно-штурмового батальйону 95 окремої десантно–штурмової бригади ЗС України, старший лейтенант.

За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня (2015).

Народився 21 квітня 1992 року. Під час війни на сході України брав участь в протистояннях у Слов’янську, приймав участь в «Рейді», та боях за  Савур-Могилу, Дебальцеве та оборону Авдіївки

 gorpinich

АРТЕМ ВОЛОДИМИРОВИЧ ГОРПИНИЧ

Командир роти 25-ї окремої повітрянодесантної бригади ЗС України, капітан

За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеню.

Народився 27 листопада 1991р. Під час виконання завдань в районах по захисту державних інтересів України, показував високий рівень професіоналізму, хоробрість, самовідданість і мужність. 

На протязі п’яти місяців приймав активну участь у звільненні населених пунктів Донецької області від незаконно створених збройних формувань. Неодноразово залучався до проведення операцій по знищенню бойовиків на блокпостах та в районах їх базування, охороні та обороні військових і цивільних об’єктів.

Під час участі в бойових діях особовий склад парашутно-десантного вводу під керівництвом старшого лейтенанта Горпинича А.В., проявляв відданість військовій присязі, мужність, відвагу і самовідданість та був зразком у виконанні військового обов’язку для інших військовослужбовців частини. 

 derevjnko

ОЛЕКСАНДР ОЛЕКСАНДРОВИЧ ДЕРЕВ’ЯНКО

Начальник штабу дивізіону 25-ї окремої повітрянодесантної бригади ЗС України, майор

За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеню.

Народився 27 вересня 1979 р. У зв’язку із загостренням військово-політичної ситуації в Україні, з березня 2014 року перебуває в Східних районах країни. Під час виконання завдань по захисту державних інтересів України, показує високий рівень професіоналізму, хоробрість, самовідданість і мужність. Особовий склад підлеглого підрозділу навчений та професійно підготовлений, що дає змогу виконувати бойові завдання в строки визначені старшими командирами і начальниками. 

16 квітня 2014 року офіцер отримав завдання у складі зведеного підрозділу бригади зайняти та утримувати під охороною аеродром м. Краматорськ Донецької області. Під час маршу у визначений наказом пункт призначення поблизу населеного пункту Новосьоловка Донецької області колону було заблоковано невідомими особами. Під час блокування вони висували вимоги щодо переходу на сторону так званої Донецької народної республіки або здачі бойової техніки, зброї та боєприпасів.

У зв’язку з обставинами, що склалися та недопущення роззброєння підрозділу, капітан Дерев’янко О.О. прийняв рішення прорвати кільце оточення та висмикнувши кільцем запобіжну чеку гранати подав команду: “Гранати до бою”. Особовий склад батареї за командою командира приготувались до бою.

Завдяки рішучим та сміливим діям капітана Дерев’янка О.О., особовому складу зведеного підрозділу вдалося пройти оточення та вчасно зайняти визначений наказом район.

 dovgal

ВІКТОР СЕРГІЙОВИЧ ДОВГАЛЬ

Командир батареї 25-ї окремої повітрянодесантної бригади ЗС України, капітан

За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеню.

Народився 27 квітня 1991 р. У зв’язку із загостренням військово-політичної обстановки в країні, лейтенант Довгаль В.С. у складі штатного підрозділу з 9 березня 2014 року перебував в Східних районах країни. Під час виконання завдань по захисту державних інтересів України, показував високий рівень професіоналізму, хоробрість, самовідданість і мужність.

16 квітня 2014 року офіцер та його підпорядкований взвод відбув з польового табору бригади із завданням, у складі зведеного підрозділу бригади зайняти та утримувати під охороною аеродром м. Краматорськ Донецької області. Під час маршу у визначений наказом пункт призначення поблизу населеного пункту Новосьоловка Донецької області колону зведеного підрозділу було заблоковано невідомими особами. Під час блокування вони висували вимоги щодо переходу на сторону так званої Донецької народної республіки або здачі бойової техніки, зброї та боєприпасів.

Після команди командира батареї “Гранати до бою”, лейтенант Довгаль В.С. достав гранату та тримаючи її перед собою пішов у натовп із загрозою підірвати себе та тих хто буде поряд. 

Завдяки рішучим та сміливим діям лейтенанта Довгаля В.С. натовп з невідомими особами відійшов, що дало змогу особовому складу зведеного підрозділу пройти оточення та вийти на визначений наказом маршрут руху з подальшим успішним виконанням бойової задачі.

 zabrodsky

РОМАН АНАТОЛІЙОВИЧ ЗАБРОДСЬКИЙ

Командир батальйону 25-ї окремої повітрянодесантної бригади ЗС України, підполковник

За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеню.

Народився 26 липня 1980 р. Від початку бойових дій  на Сході України приймав участь операції щодо оборони країни від російсько-терористичних угрупувань она території Донецької та Луганської областей. Під час виконання завдань по захисту державних інтересів України, показує високий рівень професіоналізму, хоробрість, самовідданість і мужність.

19 червня 2014 року під час проведення операції по знищенню незаконно створених збройних формувань поблизу населеного пункту Ямпіль, майор Забродський Р.А. був тяжко поранений, але не зважаючи на це, керував підрозділом до кінця бою. Завдяки чому поставлене перед особовим складом роти завдання було виконано.

В січні 2015 року особовий склад парашутно-десантного батальйону під керівництвом майора Забродського Р.А., приймав участь в боях за шахту Бутівка та селища Спартак під Донецьком.

А з 31.08.2016 р. по 18.10.2016 р. виконував свій конституційний обов’язок, щодо оборони східної околиці міста Авдіївка Донецької області (промислова зона).

З 20 жовтня 2016 року,  зайняв район оборони в населеному пункті Зайцеве Горлівського району Донецької області, на лінії бойового зіткнення на глибині ротних опорних пунктів першого ешелону.

23 лютого 2017 року під час спроби противника прорватися на ділянці однієї із рот першого ешелону району оборони батальйону на лінії зіткнення з противником підрозділи батальйону, під керівництвом підполковника Забродського Р.А., влучним вогнем не дали можливості висування противника до переднього краю оборони наших військ та завдали втрат противнику, після яких він не зміг відновити спроби прориву лінії оборони.

 23 березня 2017 року під час масованого артилерійського обстрілу району оборони парашутно-десантного батальйону на лінії бойового зіткнення та спроб противника порушити систему оборони на ділянці однієї із рот першого ешелону району оборони батальйону, завдяки вмілому керуванню діями підлеглих підрозділів батальйону та швидкому реагуванню на різкі зміни тактичної обстановки з боку підполковника Забродського Р.А., незважаючи на масований артилерійський обстріл було здіснено надійне та безперевне управління підрозділами батальйону в бою, що надало змогу виконувати маневр вогнем по виявленим цілям противника з нанесенням його підрозділам значних втрат, які забронили спроби противника вести будь які бойові дії в напрямку лінії оборони ротних опорних пунктів району оборони батальйону.

 zaychenko

АНДРІЙ ВІКТОРОВИЧ ЗАЙЧЕНКО

Командир роти 25-ї окремої повітрянодесантної бригади ЗС України, капітан

За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеню.

Народився 18 липня 1988 р. Під час виконання завдань в районах проведення Антитерористичної операції на Сході країни, показує високий рівень професіоналізму, хоробрість, самовідданість і мужність. Особовий склад підлеглого підрозділу навчений та професійно підготовлений, що дає змогу виконувати бойові завдання в строки визначені старшими командирами і начальниками. 

26 червня 2014 року під час виконання завдання по ізоляції визначеного району та охорони об’єктів потрапив під мінометний обстріл противника. Проявив рішучість та прийняв міри по захисту підлеглого особового складу, але сам отримав поранення.

 zahozhy

ПЕТРО МИКОЛАЙОВИЧ ЗАХОЖИЙ

Командир роти 25-ї окремої повітрянодесантної бригади ЗС України, майор

За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеню.

Народився 24 жовтня 1984 р. Під час війни на сході України брав участь в обороні військового аеропорту Краматорськ, звільняв населені пункти Славянськ, Дебальцеве, Вуглегірськ, Лисичанськ, Шахтарськ, Нижня Кринка.

З 25 червня 2014 року по 6 липня 2014 року приймав участь в операції по визволенню міста Слов’янськ Донецької області. В ході ведення бойових дій зведений підрозділ під керівництвом майора Захожого П.М., знищив більше п’яті одиниць бронетанкової і автомобільної техніки та близько п’ятнадцати чоловік особового складу противника, взявши в полон п’ять бойовиків.

26 жовтня 2016 року під час бойового зіткнення з НЗФ в районі н.п. Майорськ Бахмутського району Донецької області, майор Захожий П.М. вміло керував діями підрозділу, щодо відбиття атаки противника. Який під прикриттям мінометно-артилерійського обстрілу наблизився на критичну відстань від переднього краю. За вказівкою майора Захожого П.М., на правий фланг висунулась бронегрупа, яка вогнем з озброєння БМД-2 завдали противнику втрат та змусила відійти назад.

12 березня 2017 року майором Захожим П.М. було організовано роботу в “сірій зоні”, в ході якої було захоплено зразки стрілецької зброї, озброєння та спорядження незаконних збройних формувань (АКС-74, ГП-25, РПГ-7В, РПО-А “Шмель”, елеметни спорядження “Ратник”).

24 березня 2017 року по позиціях ротного опорного пункту в н.п. Майорське противник завдав масованого обстрілу зі стрілецької зброї, гранатометів та мінометів.

За рішенням майора Захожого П.М. на лівий фланг ротного опорного пукту висунулась бронегрупа, яка вогнем з озброєння БМД-2 та з вогневою підтримкою приданого гранатометного та зенітного артилерійського розрахунків завдали противнику втрат та змусила відійти назад.

Завдяки вмілому керуванню задум противника, щодо вклинення во фланг підрозділу та зайняття нових стартигічно вигідних рубіжів було зірвано. Підрозділ вийшов з бою без втрат.

 zenchenko

ОЛЕГ ВІКТОРОВИЧ ЗЕНЧЕНКО

Командир  25-ї окремої повітрянодесантної бригади ЗС України, полковник

За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеню.

Народився 11 квітня 1972 р. Під час виконання військового обов’язку по захисту державних інтересів України, показує високий рівень професіоналізму, хоробрість, самовідданість і мужність. Особовий склад зведеного підрозділу навчений та професійно підготовлений, що дає змогу виконувати бойові завдання в строки визначені старшими командирами і начальниками. 

Протягом двох місяців особовий склад зведеного підрозділу під керівництвом полковника Зенченка О.В., приймав участь в операціях по знищенню незаконно створених збройних формувань поблизу населених пунктів Донецької області: Дебальцеве, Вуглегорськ, Шахтарськ, Жданівка, Комунарськ. В ході ведення бойових дій особовим складом підрозділу було розбито близько тридцяти добре укріплених вогневих позицій та знищено до ста бойовиків, сім автомобілів, три бойові машини піхоти, два танки противника. 

Під час ведення бойових дій особовий склад зведеного підрозділу під керівництвом полковника Зенченка О.В. , показав відданість військовій присязі, професіоналізм, стійкість і сміливість та успішно виконує всі поставлені завдання з мінімальними втратами в особовому складі і техніці.

 shkylov

ЕМІЛЬ ШАМІЛЬОВИЧ ІШКУЛОВ

Заступник командира батальйону 25-ї окремої повітрянодесантної бригади ЗС України, майор

За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеню.

Народився 06 червня 1987 р.

14 березня 2014 року у складі штатного підрозділу на техніці здійснив 480 км марш та з  28 березня 2014 року приймав участь в охороні та обороні державного кордону України поблизу н.п. Амвросіївка Донецької області..

Під час виконання військового обов’язку по захисту державних інтересів України, показує високий рівень професіоналізму, хоробрість, самовідданість і мужність. Особовий склад підрозділу навчений та професійно підготовлений, що дає змогу виконувати бойові завдання в строки визначені старшими командирами і начальниками. 

З 1 червня 2014 року в ході звільнення населених пунктів Донецької області від незаконно створених збройних формувань, особовий склад розвідувального взводу під керівництвом старшого лейтенанта  Ішкулова Е.Ш. знищили близько 18 добре укріплених вогневих позицій противника та нанесли вагомих втрат бойовикам в особовому складі і техніці. Приймав активну участь у захваті та утриманні стратегічно важливої висоти кургану Савур-Могила. Разом з особовим складом розвідувального взводу, виявив та знешкодив ворожу вогневу позицію у м.Шахтарськ, Донецької області, чим забезпечив просування основних сил бригади до визначеного рубежу.

В ході бойових дій особовий склад підрозділу під керівництвом старшого лейтенанта Ішкулова Е.Ш. показував відданість військовій присязі, професіоналізм, стійкість і сміливість та успішно виконував всі поставлені завдання без втрат в особовому складі і техніці.

 kachanov

АНДРІЙ ВОЛОДИМИРОВИЧ КАЧАНОВ

Начальник штабу 25-ї окремої повітрянодесантної бригади ЗС України, полковник

За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України нагороджений орденами  Богдана Хмельницького ІІІ ступеню та  Данили Галицького.

Народився 18 червня 1973 р. Під час виконання військового обов’язку по захисту державних інтересів України, є взірцем вірності військовій присязі та у виконанні військового обов’язку, показував високий рівень професіоналізму, хоробрість, самовідданість і мужність. Особовий склад підрозділів артилерії навчений та професійно підготовлений.

За чотири місяці ведення бойових дій, підрозділи артилерії бригади під керівництвом полковника Качанова А.В. приймали участь у звільненні, обороні та обороні аеродрому м. Краматорськ, у проведенні операції по звільненню від незаконно створених збройних формувань міст Красний Лиман, Ямпіль, Слов’янськ, Бахмут(Артемівськ), Дебальцеве, Шахтарськ та інших населених пунктів Донецької області.                 

Підрозділи бригадної артилерійської групи, під керівництвом полковника Качанова А.В., точними ударами артилерії наносять великих втрат противнику, чим надають змоги іншим підрозділам бригади виконувати завдання, які ставляться старшим керівництвом у визначені строки.

 kolodiy

ЕДУАРД ПЕТРОВИЧ КОЛОДІЙ

Начальник штабу батальйону 25-ї окремої повітрянодесантної бригади ЗС України, старший лейтенант

За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеню.

Народився 20 травня 1992 р. Під час виконання завдань в районах по захисту державних інтересів України, показує високий рівень професіоналізму, хоробрість, самовідданість і мужність. Особовий склад підлеглого підрозділу навчений та професійно підготовлений, що дає змогу виконувати бойові завдання в строки визначені старшими командирами і начальниками. 

Протягом шести місяців приймає активну участь у визволенні населених пунктів Донецької області захоплених незаконними збройними формуваннями. Неодноразово залучався до проведення операцій по знищенню бойовиків на блокпостах та в районах їх базування, охороні та обороні військових і цивільних об’єктів, несення служби на блокпостах.

В серпні і вересні 2014 року офіцер виконував завдання в складі зведеного підрозділу під час ведення рейдово-бойових дій в населених пунктах Донецької області: Бахмут(Артемівськ), Дебальцеве, Вуглегорськ, Жданівка, Нижня Кринка. Особовий склад взводу під керівництвом лейтенант Колодій Е.П. мужньо та стійко відстоювали зайняті вогневі позиції наносячи противнику вагомих втрат в особовому складі та техніці.  

В ході ведення бойових дій проявляє відданість військовій присязі, мужність, відвагу і самовідданість та є зразком у виконанні військового обов’язку для інших військовослужбовців частини.

 korostelev

ЄВГЕН ВОЛОДИМИРОВИЧ КОРОСТЕЛЬОВ

Командир бригадної артилерійської групи 25-ї окремої повітрянодесантної бригади ЗС України, полковник

За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеню.

Народився 09 жовтня 1978 р. У складі штатного підрозділу приймав участь в Антитерористичній операції на Сході України, виконує бойове завдання щодо звілення населених пунктів Донецької та Луганської областей захоплених незаконними збройними формуваннями, у тому числі населених пунктів Рубіжне, Красний Лиман, Слов’янськ, Краматорськ, Лисичанськ,  Сєверодонецьк, Дебальцеве, Шахтарськ, Вуглегірськ, Нижня Кринка. Де показав високий рівень професіоналізму, хоробрість, самовідданість і мужність. Підлеглий особовий склад навчений, професійно підготовлений та готовий до виконання завдань за призначенням.

З 22 червня 2014 р. по 22 липня 2014 р. року приймав участь в операції з блокування та визволення міст Лисичанськ та Сєверодонецьк Луганської  області. В ході операції самохідно-артилерійський дивізіон під керівництвом офіцера точними вогневими ударами наносили вагомих втрат противнику в особовому складі і техніці, що давало змогу парашутно-десантним підрозділам бригади та приданим підрозділам інших частин виконувати поставлені перед ними завдання з мінімальними втратами у визначені планами строки.

З 15 січня 2015 р. по 20 березня 2015 р. приймав участь в операції по знищенню бойовиків в районі населених пунктів Олександрівка, Авдіївка, Опитне, Водяне, опорного пункту “Зеніт” Донецької області, точними ударами артилерії було знищено два танки, бойову машину піхоти,  бронетранспортер та чотири протитанкові гармати з розрахунками та тягачами противника, а також чотири автомобілі та склади з артилерійськими боєприпасами в селищі Спартак Донецької області, значну кількість особового складу противника. Під час бойових дій поблизу населеного пункту Спартак офіцер отримав контузію.

 macegora

АРТЕМ СЕРГІЙОВИЧ МАЦЕГОРА

Командир батареї 25-ї окремої повітрянодесантної бригади ЗС України, старший лейтенант

За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеню.

Народився 05 серпня 1991 р У складі штатного підрозділу приймав участь у визволенні населених пунктів Донецької області захоплених незаконними збройними формуваннями, у тому числі  Рубіжне,  Красний Лиман, Слов’янськ, Краматорськ, Дебальцеве, Шахтарськ, Нижня Кринка. Неодноразово залучався до проведення операцій по знищенню бойовиків на блокпостах та в районах їх базування, охороні та обороні військових і цивільних об’єктів, несення служби на блокпостах. В ході виконання бойових завдань показав високий рівень професіоналізму, хоробрість, самовідданість і мужність.   

З 15 травня по 30 червня 2014 року приймав участь в операції з блокування та визволення міста Слов’янськ Донецької області. Артилерійський взвод під керівництвом офіцера точними вогневими ударами наносив вагомих втрат противнику в особовому складі і техніці, що давало змогу іншим підрозділам бригади виконувати поставлені перед ними планові завдання.

З 15 січня по 20 березня 2015 року приймав участь в операції по знищенню бойовиків в районі населеного пункту Авдєєвка Донецької області. Під час операції, точними ударами артилерії взводу було знищено бойову машину піхоти та чотири автомобілів противника, значну кількість особового складу противника.

 mnuh

ГРИГОРІЙ САВОВИЧ МНИХ

Заступник командира  25-ї окремої повітрянодесантної бригади ЗС України, полковник

За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеню.

Народився 18 березня 1964 р. Під час виконання військового обов’язку по захисту державних інтересів України, показував високий рівень професіоналізму, хоробрість, самовідданість і мужність.

Організовував та безпосередньо приймав участь в тиловому забезпечення підрозділів бригади, що виконували  бойові завдання у складі сил Антитерористичної операції. Незважаючи на постійні обстріли, що інколи  унеможливлювали під’їзд до основних сил частини, полковник Мних Г.С. завдяки професіоналізму, особистої мужності, здійснював забезпечення   відповідно до норм та правил. у встановлені керівними документами терміни часу.

Постійно перебував з підрозділами бригади, які вели бойові дії, безпосередньо приймав участь в операціях по визволенню населених пунктів Донецької області: Красний Лиман, Ямпіль, Семенівка, Слов’янськ, Крива Лука, Піскуновка, Миколаївка, Углегорськ, Жданівка, Нижня Кринка, протягом місяця перебував в оточенні в районі м. Дебальцеве.

 palas

МИКОЛА ДМИТРОВИЧ ПАЛАС

Заступник командира 25-ї окремої повітрянодесантної бригади ЗС України, полковник

За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України нагороджений орденами Богдана Хмельницького ІІІ ступеню та «За мужність» ІІІ ступеню.

Народився 26 травня 1980 р.

13 лютого 2014 року за планом бойової підготовки? розвідувальний загін бригади під керівництвом підполковника ПАЛАСА М.Д. відбув з пункту постійної дислокації на полігон “Ангарський” АР Крим для проведення табірного збору, який планувалось закінчити 02 березня 2014 року. Але у зв’язку з загостренням військово-політичної обстановки в країні, табірний збір був продовжений на невизначений термін. Місце дислокації розвідувального загону було блоковано десантно-штурмовою бригадою Російської Федерації. Під час блокування, російськими військовослужбовцями висували вимоги щодо здачі українців, переходу їх на сторону Росії, здачі зброї та боєприпасів. Але завдяки вмілому керівництву підполковника ПАЛАСА М.Д., його мужності, героїзму, витримці та відданості військовій присязі, військовослужбовці розвідувального загону продовжували  виконувати військовий обов’язок і тільки після наказу вищого командування залишили місце проведення табірного збору та у повному складі зі штатною зброєю вийшли до пункту постійної дислокації.

У складі штатного підрозділу приймав участь у визволенні населених пунктів Донецької області захоплених незаконними збройними формуваннями, у тому числі міст Слов’янськ, Краматорськ, Дебальцеве, Вуглегірськ, організовувавя служби на блокпостах, охорону та оборону військових і цивільних об’єктів.

Завдяки професійним діям полковника Паласа М.Д., до полону потрапили вісім бойовиків, що чинили пір при звільненні міста Слов’янськ Донецької області з 25 червня 2014 року по 6 липня 2014 року.

З 26 травня 2015 року, втретє відбув для участі в антитерористичній операції на територію Донецької області.

З 3 червня 2015 року по 5 червня 2015 року з підтримкою приданих підрозділів провів успішну операцію по визволення населеного пункту Мар’їнка Донецької області.

 pansky

ВАДИМ МИКОЛАЙОВИЧ ПАНСЬКИЙ

Командир батальйону 25-ї окремої повітрянодесантної бригади ЗС України, підполковник

За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеню.

Народився 30 травня 1982 р. Під час виконання завдань в районах по захисту державних інтересів України, показував високий рівень професіоналізму, хоробрість, самовідданість і мужність.

Протягом 2014 року приймав участь у визволені населених пунктів Донецької області захоплених незаконними збройними формуваннями. Неодноразово залучався до проведення операцій по знищенню бойовиків на блокпостах та в районах їх базування, охороні та обороні військових і цивільних об’єктів, несення служби на блокпостах. Приймав активну участь в бойових діях в районах населених пунктів Амвросіївка, Дебальцеве, Шахтарськ, Нижня Кринка Донецької області.

 serduk

ВІТАЛІЙ ГРИГОРОВИЧ СЕРДЮК

Начальник штабу дивізіону 25-ї окремої повітрянодесантної бригади ЗС України, майор

За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеню.

Народився 31 травня 1986 р. Під час виконання військового обов’язку по захисту державних інтересів України, є взірцем вірності військовій присязі та у виконанні посадових обов’язків, показує високий рівень професіоналізму, хоробрість, самовідданість і мужність.

Приймав участь у здійсненні рейдових дій та визволенні населених пунктів Рубіжне, Красний Лиман, Красний Луч, Миколаївка, Слов’янськ, Краматорськ, Дебальцеве, Шахтарськ, Вуглегірськ, Нижня Кринка, де  вміло та рішуче виконував поставлені завдання. Батарея під керівництвом майора Сердюка В.Г. виконувала вогневі завдання що до знищення артилерії противника, укріплень, блок-постів, ворожих корегувальників вогню.

Завдяки проявленої сміливості, відмінним командирським якостям, нестандартним рішенням в організації стрільби та управлінні вогнем, під час виконання вогневих завдань було знищено: 2 мінометних розрахунки, 5 одиниць автотранспорту, до взводу БМ-21, склад боєприпасів та 1 танк незаконних збройних формувань.

 tkachuk

АНДРІЙ СЕРГІЙОВИЧ ТКАЧУК

Начальник штабу батальйону 25-ї окремої повітрянодесантної бригади ЗС України, майор

За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України присвоєно звання «Герой України» та нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеню.

Народився 21серпня 1986 р. Під час виконання завдань в районах по захисту державних інтересів України, показує приклади високого професіоналізму, хоробрості, самовідданості і мужності. 

З 2 травня по 14 липня 2014 року під керівництвом офіцера особовий склад зведеної роти батальйону, ніс службу на блокпосту поблизу населеного пункту Слов’янськ Донецької області.

 Близько третьої години ночі 5 липня 2014 року бойовики здійснили спробу прориву зі сторони населеного пункту Слов’янськ. Але завдяки навченості, стійкості і сміливості особового складу роти, яким командує  майор Ткачук А.С. противник був зупинений. Під час бою було знищено один танк, три бойові машини піхоти, одну бойову машину десантну та близько двадцяти бойовиків. Сам офіцер під час бою отримав контузію, але відмовився від евакуації та продовжив виконувати завдання у визначеному напрямку.

З 23 по 28 липня 2014 року приймав участь в операціях по визволенню від бойовиків населених пунктів Торецьк(Дзержинськ) і Лисичанськ Донецької області, а з 29 липня по 25 серпня 2014 р.населених пунктів Дебальцеве, Шахтарськ, Вуглегірськ, Ждановка, Комунар Донецької області.

23 серпня 2014 року в ході бою в районі населеного пункту Комунар Донецької області офіцер отримав кульове поранення лівої руки.

З 18 лютого по 27 липня 2015 року посилена парашутно-десантна рота під командуванням офіцера успішно виконала завдання з посилення блокпостів в районі міста Торецьк(Дзержинськ) Донецької області.

З серпня по грудень 2015 року та з квітня по серпень 2016 року парашутно-десантний батальйон під командуванням майора Ткачука А.С. продовжує успішно виконувати завдання за призначенням в районі антитерористичної операції на території Донецької області проявляючи при цьому високий рівень професіоналізму, патріотизм, хоробрість, самовідданість і мужність.

 umanec

АНДРІЙ МИКОЛАЙОВИЧ УМАНЕЦЬ

Начальник розвідки 25-ї окремої повітрянодесантної бригади ЗС України, підполковник

За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеню.

Народився 08 травня 1976 р. Під час участі в Антитерористичній операції, приймав безпосередню участь в плануванні та особисто залучався до проведення операцій по визволенню населених пунктів Донецької області захоплених незаконними збройними формуваннями, Красний Лиман, Ямпіль, Миколаївка, Семенівка, Слов’янськ, Дебальцеве, Шахтарськ, Нижня Кринка. Неодноразово залучався до проведення операцій по знищенню бойовиків на блокпостах та в районах їх базування, охороні та обороні військових і цивільних об’єктів.

 chervonec

КОСТЯНТИН МИКОЛАЙОВИЧ ЧЕРВОНЕЦЬ

Командир батареї 25-ї окремої повітрянодесантної бригади ЗС України, капітан

За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеню.

Народився 20 квітня 1988 р. Під час війни на сході України брав участь в операціях по визволенню населених пунктів Донецької області захоплених незаконними збройними формуваннями, Славянськ, Дебальцеве, Вуглегірськ, Шахтарськ, Нижня Кринка.

З 15 травня по 30 червня 2014р. виконує завдання щодо блокування та визволення міста Слов’янськ Донецької області. Мінометна батарея під керівництвом офіцера, точними вогневими ударами наносила вагомих втрат особовому складу противника та  техніці, що давало змогу іншим підрозділам бригади виконувати поставлені перед ними завдання у визначені терміни часу.

Під час неодноразових бойових зіткнень з незаконними збройними формуваннями на глибині ротних опорних пунктів першого ешелону району оборони батальйону в н.п. Зайцеве Бахмутського району Донецької області, капітан ЧЕРВОНЕЦЬ К.М. керував вогнем артилерії, подавляючи вогневі засоби противника, чим забезпечив виконання головного завдання – недопущення прориву противника в напрямку н.п. Торецьк та н.п. Костянтинівка Донецької області.

 23 лютого 2017 року під час спроби противника прорватися на ділянці однієї із рот першого ешелону району оборони батальйону мінометна батарея під керівництвом капітана ЧЕРВОНЦЯ К.М., влучним вогнем заборонила висування противником до переднього краю наших військ та завдала втрат противнику, після яких він не зміг відновити спроби прориву лінії оборони.

09 березня 2017 року завдяки вмілим та скоординованим діям особового складу мінометної батареї було виявлено пост коректувальника артилерійського вогню в районі терікону та знищено його. Завдяки професіоналізму особового складу мінометної батареї та капітана ЧЕРВОНЕЦЬ К.М. вогонь противника став неприцільним, чим було досягнуто більш важливу мету, а саме збереження життя та здоровя особового складу батальйону.

23 березня 2017 року під час мінометно-артилерійського обстрілу батарея під керівництвом капітана ЧЕРВОНЦЯ К.М. незважаючи на обстріл відкрила вогонь у відповідь, в ході якого було подавлено пост коректувальника артилерійського вогню. Після чого вогонь противника став малоефективним.

 cherkashin

СЕРГІЙ ВІТАЛІЙОВИЧ ЧЕРКАШИН

Заступник командира батальйону 25-ї окремої  повітрянодесантної бригади ЗС України, майор

За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеню.

Народився 12 серпня 1981 р. Під час війни на сході України, неодноразово залучався до проведення операцій по знищенню бойовиків на блокпостах та в районах їх базування, охороні та обороні військових і цивільних об’єктів, несення служби на блокпостах.

Під час виконання завдань в районах по захисту державних інтересів України, показував високий рівень професіоналізму, хоробрість, самовідданість і мужність.

24 червня 2014 року під час мінометного обстрілу блокпосту №8 отримав вогнепальне осколкове поранення м’яких тканин тім’яної ділянки справа, верхньої губи, правої сідничної ділянки, струс головного мозку І ступеню.

 chychalin

ПЕТРО ЮРІЙОВИЧ ЧУЧАЛИН

Командир роти 25-ї окремої повітрянодесантної бригади ЗС України, старший лейтенант

За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеню.

Народився 10 жовтня 1989 р. Під час війни на сході України брав участь в антитерористичній операції на Сході країни, в охороні та обороні державного кордону України поблизу населеного пункту Амвросіївка Донецької області.     

Під час виконання військового обов’язку по захисту державних інтересів України, показував високий рівень професіоналізму, хоробрість, самовідданість і мужність. 

На протязі двох місяців приймав активну участь у звільненні населених пунктів Донецької області від незаконно створених збройних формувань. Під час ведення бойових дій особисто проявляв відданість військовій присязі, стійкість і сміливість та успішно виконував всі поставлені перед ним завдання.

 jvar

ДЕНИС ЄГЕНІЙОВИЧ ЯВАР

Помічник начальника штабу БрАГ 25-ї окремої повітрянодесантної бригади ЗС України, майор

За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня.

Народився 06 червня 1986 р. Під час війни на сході України з 8 травня по 11 липня та з 26 липня по 4 жовтня 2014 року приймав участь у захисті суверенітету держави на території Донецької області. Протягом вказаного періоду виконував свій конституційний обовязок, та залучався до операцій по визволенню населених пунктів Донецької області, захоплених незаконними збройними формуваннями, Рубіжне, Красний Лиман, Слов’янськ, Краматорськ, Дебальцеве, Шахтарськ, Нижня Кринка, та бойових завдань по знищенню бойовиків на блокпостах та в районах їх базування, охороні та обороні військових і цивільних об’єктів, несення служби на блокпостах.

Де  показував високий рівень професіоналізму, хоробрість, самовідданість і мужність. Підлеглий особовий склад навчений та професійно підготовлений. 

З 15 січня 2015 року, у складі штатного підрозділу втретє відбув для виконання завдань Антитерористичної операції на Сході країни.

З 17 січня 2015 року героїчно боронив Донецькй аеропорт. Проявив рішучість та нестандартні методи тактики ведення бойових дій підрозділами артилерії. Під безпосереднім керівництвом офіцера, вогнем батареї знищено дві одиниці реактивних систем залпового вогню БМ-21 “Град”, два броньовані автомобілі та значну кількість особового складу противника. Завдяки його професіоналізму, вмілому керівництву підлеглими особовим складом, рішучим та сміливим діям, вогнем гаубичної артилерійської батареї був зупинений наступ бойовиків на позиції, які утримували підрозділи батальйонної тактичної групи бригади. 

 jvkun

ОЛЕКСІЙ ІГОРОВИЧ ЯВКУН

Командир батальйону 25-ї окремої повітрянодесантної бригади ЗС України, підполковник

За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ, ІІ (2014) ступенів.

Народився 14 квітня 1982 р. Під час війни на сході України . Неодноразово залучався до проведення операцій по знищенню бойовиків на блокпостах та в районах їх базування, охороні та обороні військових і цивільних об’єктів, несення служби на блокпостах.

Під час виконання завдань в районах по захисту державних інтересів України, показував високий рівень професіоналізму, хоробрість, самовідданість і мужність.

 jcishin

ПЕТРО СТЕПАНОВИЧ ЯЦИШИН

Командир групи 25-ї окремої  повітрянодесантної бригади ЗС України, капітан

За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеню.

Народився 11 липня 1992 р.  За період війни на сході України виконував завдання в складі зведеного підрозділу частини у  веденні рейдово-пошукових дій Артемівськ – Дебальцеве – Вуглегірськ – Жданівка – Нижня Кринка. Мужньо та стійко відстоював зайняті вогневі позиції під постійним артилерійським обстрілом зі сторони противника. Безпосередньо керував проведенням розмінування загиблих бійців під час обстрілу місцевості  противником в ході бойових дій щодо утримання н.п. Авдіївка від незаконних збройних формувань. Особисто визначив місце встановлення заряду та провів розминування двох мостів. Брав участь у бойових діях щодо утримання населеного пункту Авдіївка, безпосередньо керував мінуванням місцевості та встановлення інженерних загороджень на передньому краї оборони в ході бойових дій. Під час мінування місцевості проявив нестандартні методи встановлення інженерних загороджень, в результаті яких підрозділи змогли стійко тримати оборону.

 evtushenko

СЕРГІЙ ІВАНОВИЧ ЄВТУШЕНКО

Заступник командира дивізіону з озброєння 25-ї окремої повітрянодесантної бригади ЗС України, майор

За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеню.

Народився 23 серпня 1985 р. Під час війни на сході України брав участь в антитерористичній операції на території Донецької та Луганської області. Під час виконання військового обов’язку по захисту державних інтересів України, є взірцем вірності військовій присязі та у виконанні посадових обов’язків, показує високий рівень професіоналізму, хоробрість, самовідданість і мужність. Особовий склад підрозділу навчений та професійно підготовлений.

З 16 січня 2015 року самохідно-артилерійська батарея під керівництвом майора Євтушенко С.І. приймала участь в операції по знищенню бойовиків в районі Донецького аеропорту. Сам офіцер під час постановки завдань та практичних дій підрозділу проявив рішучість та нестандартні методи ведення бойових дій. Під його безпосереднім керівництвом, вогнем самохідно-артилерійської батареї знищено один танк, дві протитанкові гармати ,,Рапіра’’ з штатними тягачами та розрахунками, БТР-80 з розрахунком, два автомобіля ,,Урал” та значну кількість особового складу противника.

У ході виконанні бойового завдання  районі населеного пункту Авдіївка Донецької області з 16.01.15 року вміло та рішуче виконував свої функціональні обов’язки щодо захисту суверенітету та територіальної цілісності країни, внаслідок чого: 24.01.15 року при утриманні КП “Катер“ було знищено: автомобілів – 7 од., МТЛБ – 2 од, 2 причепи з боєприпасами, БТР-80 – 2 од., БМП-2 – 2 од. та значну кількість особового складу противника.  26.01.15 року вмілими діями забезпечив виконання підрозділами завдання по підтримці штурму шахти, мосту, підриву злітної полоси Донецького аеропорту загальновійськовими підрозділами та подальше її утримання. Під час артилерійських дуелей за допомогою радіолокаційної станції виявлення мінометів противника було знищено до 6 мінометів. Завдяки його професіоналізму, вмілому керівництву підлеглим особовим  складом, рішучим та сміливим діям, здібності швидко приймати правильні, виважені рішення, точним вогнем підрозділу був зупинений наступ бойовиків на позиції, які утримували підрозділи батальйонної тактичної групи бригади.

 kashtula

ВОЛОДИМИР ВІКТОРОВИЧ КАПІТУЛА

Командир дивізіону 25-ї окремої повітрянодесантної бригади ЗС України, підполковник

За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеню.

Народився 12 травня 1981 р. Під час війни на сході України брав участь в антитерористичній операції. Під час виконання завдань в Східних районах по захисту державних інтересів України, показував високий рівень професіоналізму, хоробрість, самовідданість і мужність.

На протязі трьох місяців у складі підрозділів бригади приймав участь у звільненні від незаконно створених збройних формувань населених пунктів Донецької області. В ході виконання поставлених завдань особовий склад дивізіону під командуванням майора Капітули В.В. показував вірність військовій присязі, проявляв самовідданість і мужність.

 smoljk

СЕРГІЙ СЕРГІЙОВИЧ СМОЛЯК

Заступник командира батальйону 25-ї окремої повітрянодесантноїї бригади ЗС України, капітан

За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеню.

Народився 08 квітня 1985 р. Під час війни на сході України брав участь в антитерористичній операції на території Донецької та Луганської областей.

Під час виконання військового обов’язку по захисту державних інтересів України, показував високий рівень професіоналізму, хоробрість, самовідданість і мужність.

14 березня 2014 року у складі штатного підрозділу на техніці здійснив 480 км марш та з 28 березня 2014 року приймав участь в охороні та обороні державного кордону України поблизу н.п. Амвросіївка Донецької області.

З 1 червня 2014 року, в ході проведення антитерористичної операції на території Донецької області, особовий склад роти під керівництвом старшого лейтенанта Смоляка С.С. приймав участь у звільненні від незаконно створених збройних формувань чотирьох населених пунктів, знищили близько 6 добре укріплених вогневих позицій противника та нанесли вагомих втрат бойовикам в особовому складі і техніці. 

В ході бойових дій особовий склад підрозділу, яким командував старший лейтенант Смоляк С.С., показував відданість військовій присязі, професіоналізм, стійкість і сміливість та успішно виконує всі поставлені завдання з мінімальними втратами в особовому складі і техніці.

behter

БЕХТЕР ВОЛОДИМИР СЕРГІЙОВИЧ

З квітня 2014 року — в зоні бойових дій на сході України. Поранений в бою 13-го травня на околиці Октябрьського Слов’янського району Донецької області, загалом загинуло 6 військовослужбовців. Бехтер знаходився у другому БТРі з кінця колони. Бій тривав протягом години. Після зачистки території з’ясувалося, що терористи атакували військовослужбовців з підствольних гранатометів, стрілецької зброї. На місці засідки виявлено заздалегідь обладнані позиції, контейнери від гранатометів РПГ-18 «Муха», РПГ-26 «Аглень» та гільзи від снайперських гвинтівок. 

15 липня 2014 року — за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі під час АТО, відзначений — нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня.

 major-butnickij-oleg-oleksandrovich

БУТНІЦЬКИЙ ОЛЕГ ОЛЕКСАНДРОВИЧ

Народився 29 березня 1982 року в місті Миколаїв, у родині військовослужбовця. 

З 9 березня 2014 виконував завдання на Сході України.

3-го червня 2014 року, під час виконання бойового завдання зі знищення укріпленого опорного пункту терористів у Семенівці, на околиці міста Слов’янська, у бою загинув комбат підполковник Тарас Сенюк, і командування тактичною групою взяв на себе ротний Бутніцький. Завдання було виконане, але з втратами з боку військовиків, — 14 десантників дістали поранення. Капітану Бутніцькому майже відірвало ногу вибухом гранати, крім того, він дістав кульове поранення з великокаліберного кулемету. Старшина батальйону Дмітрієв витягнув капітана з-під обстрілу, наклав джгут. Лікарі Харківського шпиталю врятували Олега від вірної смерті — втратив майже 3 літри крові на полі бою, однак ногу врятувати не вдалось, довелось її ампутувати. Після двох операцій офіцера перевели до Військово-медичного клінічного центру Західного регіону у Львові, там зробили ще одну операцію. В серпні Олегу поставили протез.

За проявлену мужність Олегу Бутніцькому було достроково присвоєне звання майора.

20 червня 2014 року — за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі, відзначений — нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня.

 kapitan-pilipchuk-vitalij-vasilovich

ПИЛИПЧУК ВІТАЛІЙ ВАСИЛЬОВИЧ

Народився 05 грудня 1986 року в селі Стугівщина  Овруцького району Житомирської області.

Перебував з підрозділом на блокпосту № 1 під Слов’янськом. Атака бойовиків почалася під вечір, українських військових намагалися взяти в кільце та знищити, почався мінометний обстріл, з 3-х напрямів рушили танки противника. Сили терористів були більшими, Пилипчук приймає рішення викликати вогонь на себе, це давало можливість не зімкнутися оточенню. Після цього з 80-ма бійцями рушив полями з блокпосту; поранило в руку. В бою загинуло четверо військових; Пилипчука прооперували у Київському госпіталі.

У жовтні 2014 року здійснював спробу прориву до 32-го блокпосту на Бахмутській трасі. В БТР Пилипчука влучила ракета ПТРК, він доклав усіх зусиль для евакуації особового складу. Сам Віталій Пилипчук дістав поранення, переніс згодом 2 операції.

26 липня 2014 року — за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі під час російсько-української війни, відзначений — нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня.

31 жовтня 2014-го — орденом Богдана Хмельницького II ступеня.

 shkolny

ШКОЛЬНИЙ ОЛЕКСАНДР ІГОРОВИЧ

Командир гаубичного артилерійського дивізіону 79-ї окремої десантно-штурмової бригади Десантно-штурмових військ ЗС України, майор

За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеню.

Народився 17.02.1984 р.

Під час війни на сході України брав участь у славнозвісному «рейді», а також в протистояннях у н.п. Красний Лиман, Бірюково, Свердловськ (Довжанськ), Дмитрівка, Піски (ДАП), Водяне, Маріуполь.

 muray

МУРАЙ ВОЛОДИМИР ГРИГОРОВИЧ

Начальник штабу – перший заступник командира гаубичного артилерійського дивізіону 79-ї окремої десантно-штурмової бригади ЗС України, майор

За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ та II ступенів.

Народився 16.04.1983 р.

Під час війни на сході України брав участь у славнозвісному «рейді», обороні ДАП, а також в протистояннях у н.п. Д’яково, Старогнатовка, Гранітне.

 blinkov

БЛИНКОВ ВАДИМ ЮРІЙОВИЧ

Командир 2 батареї гаубичного артилерійського дивізіону 79-ї окремої десантно-штурмової бригади ЗС України, капітан

За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеню.

Народився 10.10.1987 р.

Під час війни на сході України брав участь в протистояннях у н.п. Красний Лиман, Зеленопілля, Д’яково, Новоселівка-2, Мар’їнка, Широкіно.

 pashenko

ПАЩЕНКО ОЛЕГ ВОЛОДИМИРОВИЧ

Начальник штабу 3 десантно-штурмового батальйону 79-ї окремої аеромобільної бригади ЗС України, капiтан

За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ, (2015) ступеню

Народився в жовтні 1981 р.

Під час війни на сході України брав участь в протистояннях у Широкино, Мар’янці, Гранітне, Дякове.

 molokov  МОЛОКОВ ЮРIЙ ВОЛОДИМИРОВИЧ

Заступник командира 7 десантно-штурмової роти 3 десантно-штурмового батальйону 79-ї окремої аеромобільної бригади ЗС України, лейтенант

За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ, (2017) ступеню.

Народився 20 березня 1988 р.

Під час війни на сході України брав участь в протистояннях у Широкино та Мар’янці.

 garbar  ГАРБАР ОЛЕКСАНДР СЕРГІЙОВИЧ

Командир 1 десантно-штурмового батальйону 79-ї окремої аеромобільної бригади ЗС України, підполковник

За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ, (2014) ступеню.

Народився 30 вересня 1979 р.

 drobitko ОЛЕКСАНДР ДРОБІТЬКО

Начальник оперативного відділення – заступник начальника штабу 88 окремого десантно-штурмового батальйону 79-ї окремої аеромобільної бригади ЗС України, майор

За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеню (2015).

Народився 05 жовтня 1978 р. Під час війни на сході України брав участь в протистояннях у Слов’янську та обороні Донецького аеропорту. У 2015 р. Олександр Дробітько був нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІI ступеня.

 prunenko ПРУНЕНКО ЛЕОНІД ІВАНОВИЧ

Інженер повітряно-десантної служби 3 БТГр 80 десантно-штурмової бригади ЗС України, капітан

За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України нагороджений орденом ‘’Богдана Хмельницького’’ ІІІ-ступеня (2016)

 kyzuk КУЗИК АНАТОЛІЙ ВАЛЕНТИНОВИЧ

Начальник інженерної служби та РХБЗ 3 БТГр 80 десантно-штурмової бригади ЗС України, підполковник

За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України нагороджений орденом ‘’Богдана Хмельницького’’ ІІІ-ступеня (2016)

 gyrsky ГУРСЬКИЙ ВІТАЛІЙ ПАВЛОВИЧ

Начальник служби захисту інформації – помічник начальника штабу 3 БТГр 80 десантно-штурмової бригади ЗС України, майор

За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України нагороджений орденом ‘’Богдана Хмельницького’’ ІІІ-ступеня (2015)

 lukanuk ЛУКАНЮК АНДРІЙ ВАЛЕРІЙОВИЧ

Командир 3 десантно-штурмової роти 3 БТГр 80 десантно-штурмової бригади ЗС України, капітан

За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України нагороджений орденом ‘’Богдана Хмельницького’’ ІІІ-ступеня (2016)

 nizhensky НІЖЕНСЬКИЙ ЮРІЙ ВІКТОРОВИЧ

Начальник артилерії помічник командира 3 БТГр 80 десантно-штурмової бригади ЗС України, підполковник

За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України нагороджений орденом ‘’Богдана Хмельницького’’ ІІІ-ступеня (2015)

 myrunec МУРИНЕЦЬ АНАТОЛІЙ ВІКТОРОВИЧ

Головний сержант командир інженерно-саперного відділення інженерно-саперного взводу 3 БТГр 80 десантно-штурмової бригади ЗС України, старшина

За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України нагороджений орденом ‘’Богдана Хмельницького’’ ІІІ-ступеня (2016)