Структура ВДВ

bezymyannyj Високомобільні десантні війська (ВДВ) Збройних Сил України – це окремий рід військ Збройних Сил України, який призначений для вертикального охоплення противника та дій в його тилу.

Окремий рід військ – складова частина ЗС, призначена для виконання властивих тільки їм завдань.

 Високомобільні десантні війська спроможні швидко реагувати на різноманітні загрози та виклики, виконувати завдання за призначенням в умовах, що характеризуються високими маневреністю та автономністю дій.

Основними завданнями ВДВ визначені:

порушення управління військами і роботи тилу противника;

заборона планомірного використання резервів противником;

боротьба з повітряними десантами і угрупуваннями противника, що прорвалися;

заняття і утримання важливих об’єктів (рубежів) з метою забезпечення безперешкодного і своєчасного оперативного розгортання військ (сил) у визначених операційних зонах (районах).

Крім основних завдань ВДВ можуть брати участь у: боротьбі з незаконними збройними формуваннями, міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки, заходах щодо здійснення захисту життя і здоров’я громадян та об’єктів державної власності за межами України та виконувати інші завдання, визначені законами України.

День святкування – 2 серпня

komandov

Командування Високомобільних десантних військ Збройних Сил України

25 25 окрема повітрянодесантна бригада
79 79 окрема десантно-штурмова бригада
80 80 окрема десантно-штурмова бригада
81 81 окрема аеромобільна бригада
95 95 окрема десантно-штурмова бригада
199 199 навчальний центр
45_aembr 45 окрема десантно-штурмова бригада
46_odshbr 46 окрема десантно-штурмова бригада

Військові частини (підрозділи) забезпечення (135 окремий батальйон управління, 102 окремий склад забезпечення ПДТіМ та інші) призначені для:

забезпечення функціонування пунктів управління Командування Високомобільних десантних військ Збройних Сил України, їх охорони та оборони;

забезпечення обміну інформації, розгортання та підтримання у постійній готовності до використання та експлуатації інформаційних систем, засобів інформатизації та автоматизованих систем управління військами;

забезпечення військових частин (підрозділів) Високомобільних десантних військ повітрянодесантною технікою і майном.