Джон Ющенко: «Я скільки новин бачив… не міг всидіти вдома»

Джон Ющенко: «Я скільки новин бачив… не міг всидіти вдома»

З початком російської агресії проти нашої держави канадієць з українськими корінням 51-річний Джон Ющенко подолав десять тисяч кілометрів аби дістатися до Львова та допомогти Українській армії. Досвідчений механік запропонував свої знання та навички командуванню окремої десантно-штурмової бригади та долучився до ремонту військової техніки.

27540879_332924033879342_1009835119062385430_n

Свій вчинок тоді він пояснив досить просто та без зайвого пафосу: «… я скільки новин бачив… Я не міг всидіти вдома, плакати. Я можу щось робити. Я механік вдома, і всю цю техніку більш-менш розумію. І от думаю – чому ж не зможу купити білет і летіти, щоб допомогти».


Наступні дві відпустки він провів не в родинному колі, а в боксі військової частини та допоміг поставити на «колеса» чимало одиниць військової техніки, адже рівень професійної підготовки і технічних знань Івана, так його невдовзі стали називати в частині побратими, дозволили довести до ладу ледь не все начиння бойових машин – від двигуна до найдрібніших деталей. Єдине, до чого чоловікові довелося певний час призвичаюватися – це до українських назв інструментів.


В червні 2016 року набув чинності Указ Президента України №248 згідно з яким було визначено порядок проходження іноземцями військової служби у Збройних Силах України. Ці зміни у вітчизняному законодавстві відкрили двері для тих патріотів з-за кордону, які хотіли б допомогти своїй історичній батьківщині у боротьбі з ворогом, однак не мали на це достатніх правових підстав.

27657390_332924113879334_5442065387565378309_n
Природно, що Джон одним з перших дізнався про нововведення, тож порадившись з родиною та попрощавшись з рідним Су-Сент-Марі, що у провінції Онтаріо, поїхав туди, куди з 2014 року його тягнуло серце – до зраненої ворогами Україну. Приїхавши в Україну Джон Ющенко уже за два місяці підписав контракт з окремою десантно-штурмовою бригадою. 


Пройшов навчання у навчальному центрі десантно-штурмових військ Збройних сил України, що у Житомирі де опанував військову спеціальність механіка-водія танка. Окрім того, посилено вивчає термінологію українською мовою, адже розуміє, що в разі потреби, часу на роздуми над командами не буде. Він не боїться зустрітися з ворогом, адже розуміє на чиєму боці правда.
Тепер разом зі своїм підрозділом Джон Ющенко знаходиться в районі проведення антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей, захищає Україну від ворога.


Рівно сто років тому представники родини Ющенків емігрували на чужину. Дідусь Джона брав участь у Першій Світовій війні на боці Канади, а зараз його онук, що символічно, повернувся до краю звідки походить рід аби стати на його захист.

майор Ігор Бороздюк, прес-служба 80 окремої десантно-штурмової бригади

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.