«Навіть одна гармата – це вже сила!»

Артилерійські підрозділи однієї із десантно-штурмових бригад провели планові навчальні стрільби на полігоні в районі відведення. Вогонь вівся розрахунками 122-мм гаубиць Д-30. Артилеристи відпрацьовували навчальні вогневі вправи на ураження противника у складі розрахунків.

Серед номерів обслуги – декілька артилеристів, які сьогодні вперше виконували завдання з бойовою стрільбою. Перше самостійне введення даних в приціл, підготовка справжніх, а не імітаційних снарядів, перша команда «Гармата – постріл!», перший відкат, новий для них запах пороху, перше ураження мішеней, корегування вогню тощо. У діях номерів обслуги ще спостерігається невпевненість, поспішність, тривога. Але старші товариші – поряд.

«Це процес навчання. Сьогодні головне – дати артилеристам-новачкам можливість перейти від теорії до практики, провести з ними перші бойові стрільби. Наше спільне завдання – не лише уразити ціль, а і поділитися знаннями, передати практичний досвід» – розповідає офіцер на вогневій позиції.

До ведення бойової стрільби «новачки» були допущені після проведення занять з технічної, спеціальної та тактичної підготовки, після контрольних і комплексних занять.
Після виконання вправ бойових стрільб артилеристи перевели гаубиці в похідне положення та змінили вогневу позицію.

«Під час реальної бойової роботи ваші дії, дії артилерії, на дві третини будуть запорукою успішного виконання завдань піхоти. Ми йдемо, а ви переносите вогонь перед нами! І після пострілу у вас є лічені хвилини, щоб змінити вогневу позицію. Навіть одна гармата – це вже сила!» – такими були напутні слова командира бригади десантникам-артилеристам, які вперше перевірили себе на вогневих рубежах.

Навчальні завдання, поставлені перед артилерійськими підрозділами, були досягнуті.

2 3 5 6 7 8

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.