День Десантно-штурмових військ Збройних Сил України відзначатимуть 21 листопада. Віднині, замість блакитного – буде колір maroon

Сьогодні, 21 листопада в Києві на Михайлівській площі відбулися урочисті заходи з нагоди Дня Десантно-штурмових військ Збройних Сил України.
Масштабний захід відбувся за участю Верховного Головнокомандувача Збройних Сил України Петра Порошенка, Міністра оборони України генерала армії України Степана Полторака, начальника Генерального штабу – Головнокомандувача ЗС України генерала армії України Віктора Муженка, командувача ВДВ ЗС України генерал-лейтенанта Забродського та зведеного підрозділу десантників.
«Відсьогодні моїм рішенням кольором українського десанту стає темно-бордовий. Це – колір крові десантників, пролитої в боях за Україну», – сказав Петро Порошенко під час урочистої церемонії.
Глава держави також зазначив, що «бордові берети для ідентифікації своїх десантників використовують 59 країн світу, 19 з яких – це країни-члени НАТО».
«Таким чином, ми, між іншим, впроваджуємо ще один стандарт Північно-Атлантичного альянсу, до членства в якому маю твердий намір привести Україну», – підкреслив Петро Порошенко.
Звертаючись до воїнів-десантників, Президент наголосив, що з кожним днем Україна нарощує бойовий потенціал десантних підрозділів, які отримують нові та модернізовані зразки озброєння, військової техніки, сучасні засоби зв’язку. Але при цьому він відзначив, що «внаслідок гібридного характеру сучасної війни ми не повинні забувати про її ідеологічну складову».
Президент нагадав сучасну історію Збройних Сил України та наголосив, що в ній немає жодної сторінки, де б не йшлося про воїнів-десантників та їхні подвиги.
«Ви прославилися в боях з російськими агресорами за гору Карачун та Савур-могилу, в обороні Донецького та Луганського аеропортів. Воїни-десантники героїчно боролися за звільнення та утримання стратегічно важливих об’єктів і населених пунктів, зокрема: Лисичанська, Слов’янська, Краматорська, Красного Лиману, Рубіжного, Сєверодонецька, Бахмута та багатьох інших», – сказав Петро Порошенко.
Він нагадав про безпрецедентний рейд 95-ї аеромобільної бригади тилами російсько-терористичних військ у серпні 2014 року, здійснений за підтримки 25-ї окремої повітрянодесантної бригади.
«Прорвали лінію оборони ворога, пройшли з боями вздовж кордону майже 500 кілометрів. Знищили чимало військової техніки та особового складу, забезпечили російський воєнторг «вантажем 200», а у якості трофеїв захопили чимало озброєнь», – підкреслив Президент та нагадав, що тодішній командир 95-ї бригади Михайло Забродський став згодом командувачем Високомобільних десантних військ. Кілька тижнів тому – його призначено ще й командувачем сил антитерористичної операції.
Президент повідомив, що за мужність і героїзм, виявлені в боях з російськими окупантами 2557 воїнів-десантників удостоєні державних нагород. Дванадцять з них відзначені Зіркою Героя України. 469 десантників не повернулися з бойових завдань, загинули в запеклих боях з російськими окупантами. Учасники церемонії також вшанували пам’ять загиблих українських героїв хвилиною мовчання.
Командувач ВДВ ЗС України генерал-лейтенант Михайло Забродський провів церемонію заміни беретів військовослужбовців десантників.
Президент України своїм Указом також встановив емблему і прапор Десантно-штурмових військ Збройних Сил України та штандарт командувача Десантно-штурмових військ Збройних Сил України.
Необхідно додати, що віднині, своє професійне свято, Десантно-штурмові війська відзначатимуть 21 листопада, в День архістратига Михаїла – верховного командувача Божого війська. У християнських традиціях Архістратиг Михаїл є патроном десантників, які безстрашно йдуть з неба в бій. І не даремно його атрибутика присутня на нових емблемах українських десантників: могутні архангельські крила та палаючий меч.

2 3 4 5 6 7 8 9 11 12 13 14 15 16 17 18 19

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.