ВИ ЗАПИТУЄТЕ

images (2)

Як оформити пільгу на оплату комунальних послуг учаснику бойових дій, якщо він винаймає житло

Понад сорок тисяч — стільки військовослужбовців перебувають на квартирному обліку оборонного відомства. Багато з них винаймають помешкання за місцем служби, але з різних причин не використовують надані державою учасникам бойових дій пільги. Це добре, коли господар квартири чи будинку подбав про субсидії на оплату комунальних послуг. А от що робити капітану Сергію Ковалю, який винаймає квартиру у Вінниці, сплачуючи повну вартість «комуналки»? Цієї зими офіцеру прийшла платіжка на 2000 гривень тільки за місячне опалення.

Тарифи для населення зростатимуть і надалі, тож таким, як Сергій, треба пройти непростий шлях оформлення пільг УБД — 75% знижки на оплату комунальних послуг. Процес тривалий, тому необхідно знайти вільний час.

Отже, передусім необхідно оформити фактичне проживання всіх членів сім’ї за вказаною адресою. Для цього треба переконати господаря помешкання, що це йому нічим поганим не загрожує. Він повинен написати до ЖЕКу чи ОСББ відповідну заяву про проживання вашої родини у його квартирі. На підставі заяви ЖЕК направляє інспектора, який складе «Акт фактичного проживання». Це краще робити в суботу (за попередньою домовленістю), адже інспектор має опитати трьох ваших сусідів з різних квартир (взяти їхні паспортні дані) про те, що ваша сім’я дійсно проживає за вказаною адресою. Результат — відповідна довідка з ЖЕКу (про склад сім’ та фактичне проживання).

Далі крокуємо в управління соціального захисту міської ради для отримання ключової довідки про внесення вас до Єдиного реєстру осіб, які мають право на пільги. Туди беремо такі документи та їхні ксерокопії:

— довідка з ЖЕКу про склад сім’ї та ф/п;

— паспорти та ідентифікаційні коди членів сім’ї;

— свідоцтва про народження неповнолітніх;

— свідоцтво про шлюб;

— довідку про участь в АТО;

— посвідчення УБД

За кілька тижнів отримуємо довідку. Це — основний документ, на підставі якого комунальники надають пільгу. Наступний крок передбачає багато ксерокопій. На кожне комунальне підприємство чи установу треба підготувати окремий пакет документів (копії):

— довідка з Єдиного реєстру пільговиків;

— посвідчення учасника бойових дій;

— паспорт;

— ідентифікаційний код;

— довідка з ЖЕКу про склад сім’ї та ф/п (та, що видали на підставі «Акта фактичного проживання»).

Тепер треба звернутися у представництва цих організацій. Скажімо, у Вінниці у трьох ЖЕКах влаштовано прозорі офіси, де представники «Вінницяобленерго», «Вінницяоблводоканал», «Теплокомуненерго» та «Вінницягаз» сидять в одній кімнаті. Такі ж документи треба подати і в ЖЕК. Усе!

У Сергія Коваля на оформлення пільги пішло трохи більше місяця. Адже тільки довідка з міської ради (Єдиний реєстр пільговиків) готується три тижні. Від дати видачі цієї довідки розпочинається пільгове нарахування — 75% за комунальні послуги.

Варто знати й про те, що деякі пільги мають обмеження. Скажімо, на спожиту електроенергію пільга впливає лише до 150 кіловат/год, на газ (плита, колонка) — до 50 кубометрів.

“Якщо я проходжу службу в ЗСУ зв’язківцем, як я можу перевестись до високомобільних десантних військ?”

Для проходження подальшої військової служби в Високомобільних десантних військах, Вам необхідно прибути до військової частини для проходження співбесіди з командиром військової частини. де Ви бажаєте проходити військову службу, здати психологічні тести та заліки з фізичної підготовки. При наявності вакантних посад і успішній здачі заліків, Вам буде надано відношення для подальшого проходження служби.

“Я був звільнений з лав ЗСУ за станом здоров’я. Чи можу я проходити службу у високомобільних десантних військах? “

Якщо Ви були звільненні за станом здоров’я, Вам необхідно пройти Військово-лікарську комісію  з висновком придатний до проходження військової служби у Високомобільних десантних військах.

“Перелік речового майна, яке необхідно здавати демобілізованим військовослужбовцям”

Розпорядженням начальника Тилу ЗС України визначено перелік речового майна, яке необхідно здати військовослужбовцям, які звільняються в 4 хвилю демобілізації:
Костюм вітро-, вологозахисний
Мішок спальний*
Килимок спальний польовий ізоляційний (Каремат)*
Шолом балістичний (Шолом кулезахисний)
Чохол для шолома*
Бронежилет
Казанок
Фляга з чохлом
Плащ-намет солдатський
Костюми спеціальні та маскувальні*
Чоботи гумові*
Окуляри тактичні*
Розвантажувальна система*
Постільні речі (простирадла, наволочка, ковдра, матрац, рушник)

У разі втрати (нестачі) зазначених предметів військовослужбовці мають відшкодувати вартість майна у кратності. Майно, позначене зірочкою*, відшкодовується без застосування кратності.

При цьому не здається нижчеперелічене речове майно:
Кашкет польовий (Кепі бойове)
Шапка зимова
Шапка феска
Костюм літній польовий
Куртка польова утеплена
Штани утеплені
Рукавички зимові
Білизна натільна (Фуфайка з коротким рукавом)
Труси
Білизна тепла (Білизна для холодної погоди (сорочка зимова та кальсони зимові)
Шкарпетки літні (трекінгові)
Шкарпетки зимові (трекінгові)
Черевики з високими берцями
Ремінь брючний
Мішок речовий.

“Військова служба за контрактом у Збройних Силах України”

Збройні Сили України гарантують своїм військовослужбовцям гідну зарплату, вищу за середню по країні. Солдат на посаді стрільця, що несе службу поза зоною АТО, отримує щомісяця не менше 7 000гривень. Залежно від посади, звання, терміну проходження служби, кваліфікації ця сума збільшується. Додаткові щомісячні премії виплачуються військовослужбовцям окремих видів (родів) військ: Високомобільних десантних військ, Сил спецоперацій, корабельному складу ВМС, артилерії, танкістам тощо.

Також виплачується винагорода усім військовослужбовцям, які виконують свої обов’язки у зоні АТО, незалежно від звання та посади. Військовослужбовці першої лінії оборони щомісяця отримують додатково 4200 грн. В інших районах АТО — 1200 грн.

Читайте більше тут

“Звільнився з військової служби цього року. Маю бажання вступити до вишу. На які пільги я можу розраховувати як учасник АТО?”

“Держава надає пільгу учасникам АТО в тому, що вони можуть брати участь у конкурсі тільки за результатами вступних іспитів з конкурсних предметів того чи іншого вишу без сертифікатів ЗНО”.

 

“Який порядок присвоєння військових звань мобілізованим військовослужбовцям?”

“Відповідно до пункту 49 Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України, затвердженого Указом Президента України від 10.12.2008 № 1153/2008 (зі змінами), військові звання присвоюються військовослужбовцям персонально, послідовно, з урахуванням посади, яку вони обіймають, та інших умов, передбачених цим Положенням. Пунктом 46 Положення визначено строки вислуги та перебування у військовому званні.

Відповідно до Указу Президента України від 19.05.2014 № 480/2014 з метою заохочення військовослужбовців, які залучаються до проведення антитерористичної операції, та відповідно до пункту 17 частини першої статті 106, статті 112 Конституції України Міністерству оборони України під час проведення антитерористичної операції дозволяється присвоювати в порядку заохочення військовослужбовцям — учасникам антитерористичної операції чергові військові звання до полковника (капітана 1 рангу) включно незалежно від обійманої посади та строків вислуги у відповідному званні”.

 

“На які виплати маю право при демобілізації?”

“Вам повинна бути виплачена одноразова грошова допомога при звільненні з військової служби. Вона обчислюється із розрахунку 4% від суми грошового забезпечення за повні календарні місяці військової служби без урахування винагороди за участь в АТО”.

 

“Я учасник АТО, отримав поранення в ногу, проходжу лікування в госпіталі. На які виплати маю право?”

“Військовослужбовцям у разі поранення (контузії, травми або каліцтва) під час виконання обов’язків виплачується одноразова грошова допомога у розмірі від 4 265 грн (за 5% втрати працездатності).

За тими, хто внаслідок поранень чи каліцтва, отриманих у зоні АТО, евакуйовані на лікування в медичні заклади (як військові, так і цивільні) зберігається в повному обсязі виплата місячного грошового забезпечення разом із винагородою за безпосередню участь в АТО.

Наголошуємо, що винагорода за участь в АТО зберігається тільки на час перебування на стаціонарному лікуванні. Після виписки із госпіталю виплачується лише місячне грошове забезпечення. Якщо військовослужбовець повторно з тим же пораненням лікуватиметься у стаціонарі, виплата винагороди за участь в АТО не поновлюється.

Поранені військовослужбовці також мають право отримати (за зверненням) матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань у розмірі місячного грошового забезпечення без урахування винагород”.

 

“Як військовослужбовці із зони АТО можуть переказувати кошти своїм родинам?”

“За бажанням військовослужбовця перерахування (виплата) коштів членам його сім’ї можна здійснити шляхом видачі готівки за довіреністю військовослужбовця з каси військової частини за місцем її постійного розташування, перерахування коштів на зазначений військовослужбовцем рахунок або поштовим переказом з оплатою цих послуг за рахунок військової частини.

Крім того, військовослужбовці можуть самостійно переказувати кошти членам своїх родин, використовуючи послуги дистанційного обслуговування банківських рахунків за допомогою систем «телефонний банкінг», «клієнт-інтернет-банк».

Якщо ви виконуєте завдання в зоні АТО, радимо краще зробити завірену командиром військової частини довіреність на отримання коштів на близьку вам особу. У випадку, коли ваші близькі загублять або залишать картку в банкоматі, банк може повернути або відновити її лише вам особисто. А за умови оформлення доручення кошти будуть виплачені і без вашої присутності, тож ваші близькі не залишаться без грошей”

 

“Чи виплачується пенсія під час служби за мобілізацією?”

“Військовим пенсіонерам, яких було призвано на військову службу під час мобілізації на особливий період виплата пенсій на час такої служби не припиняється. Після звільнення зі служби виплата здійснюється з урахуванням додаткової вислуги років та займаної посади на день їхньої демобілізації”.

 

“Коли я повернуся до роботи після демобілізації, чи буде мені як учаснику бойових дій зменшено пенсію як працюючому пенсіонеру?”

“Законом України від 02.03.2015 №213-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» визначено категорії працюючих пенсіонерів, яких не стосуються будь-які обмеження у виплаті пенсій з 1 квітня 2015 року, зокрема це стосується і учасників бойових дій. Працюючи на будь-якій посаді, учасникам бойових дій призначену пенсію не буде зменшено”.

 

“Які правила сьогодні існують стосовно відпусток для військовослужбовців?”

1. Військовослужбовцям, крім військовослужбовців строкової військової служби, надаються щорічні основні відпустки із збереженням грошового, матеріального забезпечення та наданням грошової допомоги на оздоровлення у розмірі місячного грошового забезпечення. Тривалість щорічної основної відпустки для військовослужбовців, які мають вислугу в календарному обчисленні до 10 років, становить 30 календарних днів, від 10 до 15 років – 35 календарних днів, від 15 до 20 років – 40 календарних днів, понад 20 календарних років – 45 календарних днів. Час для проїзду до місця проведення зазначеної відпустки і назад не надається.
2. Щорічна основна відпустка надається протягом календарного року. В особливих випадках з дозволу прямого начальника, уповноваженого Міністром оборони України, керівниками центральних органів виконавчої влади, які відповідно до закону здійснюють керівництво військовими формуваннями, утвореними відповідно до законів України, керівниками правоохоронних органів та керівниками розвідувальних органів України, щорічна основна відпустка за минулий рік надається в першому кварталі наступного року, якщо раніше її не було надано.
Військовослужбовцям, тривалість щорічної основної відпустки в році початку військової служби обчислюється з розрахунку 1/12 частини тривалості відпустки, на яку вони мають право відповідно пункту 1 цієї статті, за кожний повний місяць служби до кінця календарного року. При цьому військовослужбовцям, які мають право на відпустку тривалістю 10 календарних днів і більше, оплачується вартість проїзду до місця проведення відпустки і назад в межах України у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. відпустка тривалістю менш ніж 10 календарних днів за бажанням військовослужбовця може бути надана йому одночасно із щорічною основною відпусткою в наступному році. У такому самому порядку надається щорічна основна відпустка і військовослужбовцям, які перебували у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.
У разі ненадання військовослужбовцям щорічних основних відпусток у зв’язку з настанням періодів, передбачених пунктами 17 і 18 цієї статті, такі відпустки надаються у наступному році. У такому разі дозволяється за бажанням військовослужбовців об’єднувати щорічні основні відпустки за два роки, але при цьому загальна тривалість об’єднаної відпустки не може перевищувати 90 календарних днів.
Зазначені відпустки можуть бути надані декількома частинами (більше двох), без обмеження тривалості кожної з них”.
Відпустка за сімейними обставинами без збереження грошового забезпечення надається військовослужбовцю у таких випадках:
1. Укладення ним шлюбу – тривалістю до 10 календарних днів.
2. Тяжкого стану здоров’я, або смерті рідних по крові або по шлюбу:
а) дружини (чоловіка), батька (матері), вітчима (мачухи), сина (дочки), пасинка (падчерки), рідного брата (рідної сестри) військовослужбовця, батька (матері) подружжя або особи, на вихованні якої перебував військовослужбовець, – тривалістю до 7 календарних днів без урахування часу, необхідного для проїзду до місця проведення відпустки та назад;
б) інших рідних – тривалістю до 3 календарних днів без урахування часу,необхідного для проїзду до місця проведення відпустки та назад;
3. Пожежі або іншого стихійного лиха, яке спіткало сім’ю військовослужбовця або осіб, зазначених у підпункті 2 цього пункту, – тривалістю до 15 календарних днів без урахування часу, необхідного для проїзду до місця проведення відпустки та назад.
У разі ненадання військовослужбовцям щорічних основних відпусток у зв’язку з настанням періодів, передбачених пунктами 17 і 18 цієї статті, такі відпустки надаються у наступному році. У такому разі дозволяється за бажанням військовослужбовців об’єднувати щорічні основні відпустки за два роки, але при цьому загальна тривалість об’єднаної відпустки не може перевищувати 90 календарних днів.
Зазначені відпустки можуть бути надані декількома частинами (більше двох), без обмеження тривалості кожної з них”.

 

“Як отримати статус учасника бойових дій, і на які пільги я матиму право?”

1. Оригінал довідки про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, забезпечені її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України.
2. Витяги із наказі по стройовій частині про вибуття (прибуття) до військової частини після виконання завдань антитерористичної операції.
3. Витяги із наказів по стройовій частині першого заступника керівника Антитерористичного центру (командира сектору) про прибуття для виконання завдань антитерористичної операції та вибуття до місця постійної дислокації.
4. Копії посвідчень про відрядження, якщо такі є.
5. Копії документів про поранення, якщо такі є.
6. Інформація про осіб, яким надається статус учасника бойових дій.
7. Згода на збирання та обробку персональних даних (відповідно до вимог статті 6 Закону України «Про захист персональних даних»).
8. Копія першої сторінки паспорта громадянина України (щоб уникнути помилкового написання прізвища, ім’я та по батькові).
Усі копії документів повинні бути завірені підписом командира (начальника) військової частини (органу, підрозділу, установи, закладу) та скріплені гербовою печаткою.
Учасники антитерористичної операції, звільнені з військової служби, документи подають через комісії обласних військових комісаріатів та міського військового комісаріату міста Києва.
Щодо соціального захисту вони мають право на:
75-відсоткову знижку квартирної плати та вартості комунальних послуг, позачергове встановлення на пільгових умовах квартирних телефонів;
безплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту, автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, безплатний проїзд один раз на два роки (туди і назад) залізничним, водним, повітряним або міжміським автомобільним транспортом;
використання чергової щорічної відпустки у зручний час, а також одержання додаткової відпустки без збереження заробітної плати строком до двох тижнів на рік; переважне право на залишення на роботі;
першочергове забезпечення житловою площею.
Учасників бойових дій, які зазнали поранення, контузії або каліцтва, забезпечують житловою площею протягом двох років з дня взяття на квартирний облік. Першочергове відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, одержання позики на будівництво з погашенням її протягом 10 років, починаючи з п’ятого року після закінчення будівництва.

 

 

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.